Tillbaka

Challenge Eugène Fillol 2019
Men's Epee

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   ISLAS FLYGARE   Linus    UF UPPSALA             poule winner round 2 
 1   LEWIN   Johan    DIF STOCKHOLM             poule winner round 2 
 3   MATTSSON   Axel    FKC KARLSKRONA             poule winner round 2 
 4   SVENSSON   Jonathan    DIF STOCKHOLM             poule winner round 2 
 5   GYLLENHOFF   Anders    DIF STOCKHOLM             poule winner round 2 
 5   RUUD   Emil Friis    BYGDØ FK             poule winner round 2 
 7   KROHN   Otthar Andreas    NJÅRD FEKTING             poule winner round 2 
 7   MICHALAK   Damian    PIAST GLIWICE             poule winner round 2 
 9   GOMEZ   Andres    FFF STOCKHOLM             poule winner round 2 
 10   KELLY   Christopher    DIF STOCKHOLM             poule winner round 2 
 11   MANCEWICZ   Mikolaj    GOFK VISBY             poule winner round 2 
 12   TIVENIUS   Jan    FFF STOCKHOLM             poule winner round 2 
 13   BODIN   Fernando    FFF STOCKHOLM             poule winner round 2 
 14   GRÄSBECK   Gunnar    DIF STOCKHOLM             poule winner round 3 
 15   ELIASSEN   Ferdinand    BYGDØ FK             poule winner round 3 
 16   KAPING   Karsten    FFF STOCKHOLM             poule winner round 3 
 17   BRINK   Andreas    FFF STOCKHOLM             poule winner round 3 
 18   ERIKSSON   Filip    UF UPPSALA             poule winner round 3 
 18   LUND   Leonard    DIF STOCKHOLM             poule winner round 3 
 18   ULLTJÄRN   Gabriel    LFK LINKÖPING             poule winner round 3 
 21   LAI   Hin Yeung Darius    FRANKFURTER TV             poule winner round 3 
 22   HÅKANSSON   Gustav    DIF STOCKHOLM             poule winner round 3 
 23   NORRMAN   Henrik    MF19 MALMÖ             poule winner round 3 
 24   KASE   Robin    DIF STOCKHOLM             poule winner round 3 
 25   LYYTINEN   Joonas    HELSINGIN MIEKKAILIJAT             poule winner round 3 
 26   GUSTAVSSON   Christian    FFF STOCKHOLM             poule winner round 3 
 27   FOGEMAN   Martin    DIF STOCKHOLM             poule winner round 4 
 28   FORSSE   Tor    FFF STOCKHOLM             poule winner round 4 
 28   ROGUSKI   Tomasz    WARSZAWIANKA             poule winner round 4 
 30   STYMNE   Jakob    DIF STOCKHOLM             poule winner round 4 
 31   MAYNARD   Calum                 poule winner round 4 
 32   WIBERG   Carl    DIF STOCKHOLM             poule winner round 4 
 33   MED   Johan Andreas    NJÅRD FEKTING             poule winner round 4 
 33   PORTELLINHA   Gustavo    ECP PINHEIROS             poule winner round 4 
 35   TORVÉN   Erik    SAF SOLNA             poule winner round 4 
 36   LANSÅKER   Pär    UF UPPSALA             poule winner round 4 
 37   MÅRTENSSON   Nicklas    FFF STOCKHOLM             poule winner round 4 
 38   SILIWANOWICZ   Mateusz Konrad    KF99 KUNGSBACKA    0,813   31   73   qualified 
 39   REICHWALD   Jonny    DIF STOCKHOLM    0,813   30   75   qualified 
 40   NYMAN   Filip    DIF STOCKHOLM    0,750   21   73   qualified 
 41   FAGELL   Maximilian    FFF STOCKHOLM    0,733   20   63   qualified 
 42   KUTTI   David    WFF ÖREBRO    0,688   20   64   qualified 
 43   SEGERSTEN   Per    UF UPPSALA    0,688   19   68   qualified 
 44   DIXELIUS   Karl    DIF STOCKHOLM    0,688   13   68   qualified 
 45   REZNICHENKO   Alexander    HELSINGIN MIEKKAILIJAT    0,667   7   60   qualified 
 46   ROTH   Edvin    SAF SOLNA    0,625   15   65   qualified 
 47   LARSSON   Richard    MF19 MALMÖ    0,625   9   66   qualified 
 48   ARONOWITSCH   Zeev    DIF STOCKHOLM    0,625   7   62   qualified 
 49   LINDHOLM   Peter    FKC KARLSKRONA    0,600   18   60   qualified 
 50   SJÖDAHL   Fredrik    SAF SOLNA    0,563   8   63   qualified 
 51   ELFVERSON   Göran    UF UPPSALA    0,563   6   61   qualified 
 52   POURMAND   Nima    LÖFK LIDINGÖ    0,563   5   64   qualified 
 53   KUVAJA   Ville    MIEKKA MIEHET    0,500   3   56   qualified 
 54   HÄRELL   Jimmy    NFK NYKÖPING    0,500   1   62   qualified 
 55   SANDGREN   Per    FFF STOCKHOLM    0,500   1   56   qualified 
 56   ADOLFSSON   Stefan    SAF SOLNA    0,500   -1   61   qualified 
 57   STEPHANSSON   Joar    GOFK VISBY    0,500   -3   61   qualified 
 58   MAGNUSSON   Gustav    UF UPPSALA    0,438   -10   57   qualified 
 59   NYHOLM   Adam    NFF NORRKÖPING    0,400   -10   50   qualified 
 60   WIGREN   Eric    WFF ÖREBRO    0,400   -11   53   eliminated 
 61   BASSOT   Claudio        0,375   -10   57   eliminated 
 62   LEJONKLOU   Rickard    ÖFFK ÖSTERSUND    0,375   -11   58   eliminated 
 63   RANDO   Pablo    SAF SOLNA    0,375   -17   51   eliminated 
 64   VON GEIJER   Jonas    LÖFK LIDINGÖ    0,375   -21   45   eliminated 
 65   SAVVA   Fredrik    ÖFFK ÖSTERSUND    0,333   -17   49   eliminated 
 66   AGLANDER   Markus    LÖFK LIDINGÖ    0,313   -18   53   eliminated 
 67   KÄLL   Philip    FFF STOCKHOLM    0,313   -26   45   eliminated 
 68   PIETINEN   Jukka    HELSINGIN MIEKKAILIJAT    0,267   -15   50   eliminated 
 69   KEMPEGÅRD   Andreas    FFF STOCKHOLM    0,250   -20   49   eliminated 
 70   WIMAN   Carl-Johan    FFF STOCKHOLM    0,250   -21   48   eliminated 
 71   BÄCKSTRÖM   Ian    FFF STOCKHOLM    0,250   -23   46   eliminated 
 72   BILLING   Jonas    FFF STOCKHOLM    0,250   -25   44   eliminated 
 73   WESTAS   Mats    NFF NORRKÖPING    0,250   -28   42   eliminated 
 74   NYBERG   Christian    NFK NYKÖPING    0,250   -29   45   eliminated 
 75   TORESSON   Clas    FFF STOCKHOLM    0,250   -29   44   eliminated 
 76   EKMAN   Rikard    FFF STOCKHOLM    0,188   -27   44   eliminated 
 76   FILÉN   Wilmer    UF UPPSALA    0,188   -27   44   eliminated 
 78   ERICSON   Björn    ÄFK STOCKHOLM    0,188   -27   43   eliminated 
 79   SOLEHAV   André    FFF STOCKHOLM    0,188   -29   45   eliminated 
 80   JOHNSSON   Henrik    FFF STOCKHOLM    0,188   -30   43   eliminated 
 81   BARBIERI   Luca    FFF STOCKHOLM    0,188   -31   43   eliminated 
 82   GOTTESLEBEN   Claas    FFF STOCKHOLM    0,188   -35   39   eliminated 
 83   SANDBACKA   Jim    NFF NORRKÖPING    0,188   -35   37   eliminated 
 84   SALO   Jukka    NFF NORRKÖPING    0,188   -35   36   eliminated 
 85   KARLSSON   Ulf    EFK ESKILSTUNA    0,067   -43   30   eliminated 
 86   RASIN   Gustaf    LÖFK LIDINGÖ    0,063   -42   34   eliminated 
 87   AHO   Tapio    HELSINGIN MIEKKAILIJAT    0,063   -50   28   eliminated 
 88   VIKLUND   Nils    LÖFK LIDINGÖ    0,063   -55   23   eliminated 
 89   CARLIE   Michael    FFF STOCKHOLM    0,000   -50   30   eliminated 
 90   HELLQUIST   Martin    ÄFK STOCKHOLM    0,000   -58   22   eliminated 
 91   HOFFSAES   Jérémie    SIF NACKA             abandoned 
 92   PIZZIGNACCO   Antonio    ÄFK STOCKHOLM             abandoned 

 
Document engarde-escrime - 2019-03-16 22:21:31
This document is refreshed every 3 minutes, you can refresh it yourself more frequently